Hosting zapewnia    Jan Pogocki – homepage

O nas

ZESPÓŁ REDAKCYJNY

Krzysztof Foltyn a.k.a. Gladstone

Redaktor naczelny

Działy: Carl Barks poleca, Wyrocznia komiksowa

Czy i Ty drogi czytelniku, nauczyłeś się czytać dzięki Kaczorowi Donaldowi, a jako dziecko uwielbiałeś obrazkowe historie ze Sknerusem, Donaldem, Siostrzeńcami? Czy nadszedł dzień gdy uznałeś, że jesteś na nie „za stary” i porzuciłeś je gdzieś na strychu? Tak było ze mną, jednak pewnego dnia z sentymentu odkurzyłem moją kolekcję komiksów i odkryłem je na nowo. Chciałbym przekonać Cię do tego samego!

Agata Mikucka

Korekta, rysunki na okładkach

Działy: Wyrocznia komiksowa

Nic oryginalnego nie będzie w stwierdzeniu, że animowane postacie zaangażowane do podboju i kształtowania wyobraźni kolejnych wchodzących w życie pokoleń, niewielu pozostawiły obojętnymi na swój urok. Nie jestem wyjątkiem. Inspiracją do spróbowania własnych sił w tworzeniu komiksów były dla mnie historyjki z udziałem kaczych bohaterów. W znaczącym stopniu przyczyniły się do rozwoju mojej pasji i zainteresowań związanych ze sztuką, studiowania rysunku i pierwszych prób pisania scenariuszy komiksów. Uświadomiły mi one skomplikowanie procesu twórczego i skłoniły do wnikliwego zainteresowania kwestią radzenia sobie z nim przez dawnych mistrzów. Drążenie tego okazało się niezwykle frapującym i wzbogacającym przedsięwzięciem. Swoimi przemyśleniami i odkryciami pragnę dzielić się z innymi i inspirować ich do głębszego spojrzenia na sztukę komiksową.

Mikołaj Szafrański a.k.a. WDCmaniak

Skład i łamanie

Działy: Wywiady

Komiks, łącząc rysunek z tekstem, przemawia do czytelnika w niepowtarzalny sposób. Więź, jaka tworzy się między opowieścią a czytelnikiem pozostaje jednak ciągle nieopisana. Czy oznacza to, że pozostaje ona poza obszarem zainteresowań fanów? Wskazuje na to brak dyskusji na ten temat. Patrząc na taką sytuację, trudno mi określić się jako fan – zdecydowanie bliżej mi do człowieka myślącego, gdyż staram się zachować trzeźwe i racjonalne podejście do życia, a więc również i moich zainteresowań. Uważam, że w komiksach Disneya można znaleźć najbardziej wyrafinowane przykłady sztuki komiksowej. Działam w Dipolu, ponieważ nie chcę pozwolić, by ta prawda pozostała nieusłyszana.